Informatyka śledcza

W dobie internetu i nośników danych, komputery i urządzenia mobilne stają się wartościowym i często rozstrzygającym źródłem informacji. Dlatego naszym Klientom proponujemy usługę informatyki śledczej, która nierzadko pomaga znaleźć kluczowe dowody w sprawie i przyczynić się do jej szybkiego rozwiązania.

Informatyka śledcza

Czym jest i na czym polega?

Informatyka śledcza to dziedzina nauki o tworzeniu i wykorzystywaniu systemów komputerowych, zajmująca się pozyskiwaniem elektronicznych dowodów przestępstw, nadużyć i oszustw, które mogą zagrażać interesom osób fizycznych i podmiotów gospodarczych. Bywa nazywana również informatyką sądową (ang. Computer Forensics, CF).

Dzięki wykorzystaniu informatyki śledczej w prowadzeniu sprawy, jesteśmy w stanie:

• odzyskać usunięte dane,

• dostarczyć dowody przestępstw, zdrady, nadużycia,

• analizować dane cyfrowe dostępne na różnego rodzaju nośnikach informacji: dyski twarde komputerów, urządzenia mobilne, pamięć przenośna, serwery, itp.

• uzyskać dane udostępnione w sieci, na przykład na portalach społecznościowych czy skrzynce pocztowej,

• odzyskać dane z uszkodzonego urządzenia.

Informatyka śledcza – komu może pomóc

Techniki informatyki śledczej pozwalają na szybkie dostarczenie danych zarówno dla osób prywatnych jak i firm. Dzięki wiedzy i umiejętnościom naszych fachowców zyskasz dostęp do usuniętych plików, wiadomości czy haseł, a nawet adresów IP. Bogactwo zgromadzonych informacji pozwoli na szybkie ustalenie czy bliska Ci osoba bądź współpracownik dopuszcza się nadużycia. Dzięki informatyce śledczej, jesteśmy w stanie przyspieszyć proces poszukiwania zaginionych, ukrywających się i dłużników. Dostęp do wiadomości opublikowanych w sieci bądź za pomocą telefonu komórkowego, umożliwia szybkie namierzenie poszukiwanych. Informatyka śledcza pomaga również w ustaleniu majątku, na przykład w przypadku toczącej się sprawy o alimenty. Jeżeli masz problem z uzyskaniem należnej Ci kwoty, potrzebnej na utrzymanie siebie lub dziecka –skontaktuj się z nami ! Nasi specjaliści zrobią wszystko, żeby poprawić Twoją sytuację życiową.

Wykorzystanie danych zgromadzonych w sieci bądź na nośnikach danych jest kluczowe w przypadku sporów i ochrony interesów firmy. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy Twoi pracownicy są lojalni i nie wykorzystują poufnych danych, zatrudnij biuro detektywistyczne Artus i śpij spokojnie. Swoją pracę wykonamy w oparciu o dyskrecję i poszanowanie interesów Twojej firmy. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, bądź za pomocą strony internetowej! Czekamy na Twoje zgłoszenie.

„Wielkim błędem jest teoretyzować, zanim ma się dokładne dane. ” Arthur Conan Doyle – Przygody Sherlocka Holmesa